טעימת יינות יקב סומק


מאת : דני רובין


צינה ושירה אבידן נשות יקב אבידן, ארחו בשבת האחרונה את יינני ויינות "יקב מאור" ו-"יקב סומק" שני יקבים אורחים באולם החביות של היקב להפנינג משותף של הטעמה מיינות 3 היקבים כשבאי האירוע, זכו הן לחשיפה ולטעימה מעניינת והן לטעימה בכוסות יין גבוהות ואיכותיות של SCHOTT ZWIESEL המיובאות לארץ ע"י חברת "מגא סחר".

יקב הבוטיק סומק הינו יקב משפחתי שהוקם בשנת 2000 בידי הילה בן גרא הייננית של היקב שלמדה ייננות, באוניברסיטת אדלייד שבאוסטרליה ובן זוגה עזר כנגדה ברק דהאן שהנו כורם והבעלים של כ-200 דונם זני ענבים שונים הנטועים באזור בקעת הנדיב אדמות ובכרמי המשפחה מאז 1882.

פגשתי באירוע, בברק ובהילה וטעמתי מיינותיהם.

אדום 2008 –
היין עשוי ממסך מעניין של זנים. 40% סירה, 30% קריניאן, 15% מורוודרה, 15% מלבק. היין התיישן 12 חודש בחביות עץ אלון צרפתי ועוד שנה בבקבוק טרם הפצתו. צבעו אדום מבריק ועמוק. באף בשומת של פירות יער שחורים ודומדמניות. הפה מתובלן ומפולפל עם נגיעות של עור ברקע ובליל של טעמי פירות יער שחורים ואדומים היין מאוזן ואלגנטי. מחירו 75 ₪.

סומק קריניאן 2005 - היין עשוי מ 100% ענבי קריניאן משלוש חלקות, שהצעירה בת 25 שנה והבוגרת בת מעל 40 שנה היין בעל צבע סגול שחור. באף בשומת פירותית של פרי שחור, נגיעה קלה של פרחוניות, פלפל שחור נגיעות של עץ, ווניל ושפע של תבלינים המשתלבים היטב עם הפרי. הגוף בינוני, החמיצות טובה והטאנינים בינוניים ומאוזנים. היין התיישן בחביות עץ אלון צרפתי ל 24 חודשים ליין סיומת ארוכה עם רמזים של קליפת תפוז מרירה ומתובלת ושוקולד.

בקעת הנדיב 2005 – היין עשוי ממסך של 60% ענבי קברנה סוביניון, 35% ענבי מרלו ו- 5% ענבי פטיט סירה. צבעו אדום כהה כמעט שחור. באף בשומת של שזיף שחור אוכמניות ונגיעות של תבלין עדין. בפה פרי יער שחור, נגיעות של קופסת טבק ושוקולד מריר ואספרסו כהה. הגוף בינוני עד מלא. היין בשרני כמעט לעיס נגיש ושתי ועכשווי. החמיצות טובה ותומכת הטאנינים מוצקים ונוכחים. היין התיישן 24 חודש בחביות עץ אלון צרפתי. טרם יציאתו לשוק היין ממשיך להתיישן בבקבוקים עוד 18 חודש. מחירו 105 ₪.

בקעת הנדיב רזרב 2004 – זהו יין הדגל של היקב ועיניו של ברק נצצו בעת שהטעים לי מהיין. ניכר כי גאוותו על היין רבה. היין נקרא ע"ש אזור הכרמים. היין עשוי ממסך של 40% ענבי קברנה סוביניון, 40% ענבי מרלו, 15% ענבי קריניאן, 5% ענבי פטיט סירה. צבעו שחור עמוק אטום כמעט. באף בשומת של פרי יער שחור, שזיפים ונגיעות תבלין. בפה פרי יער שחור בתוספת אספרסו, טבק, קאסיס, ושוקולד איכותי. הגוף בשרני לעיס ועשיר, טאנינים מוצקים וחמיצות מאוזנת נימה מתקתקה משהו מלווה את הטעם הכיוון נוטה לאלגנטי ומרשים עם הרבה עולם ישן. היין התיישן 30 חודש בחביות עץ אלון צרפתי לפני יציאתו לשוק היין מתיישן עוד 18 חודש בבקבוקים. הסיומת ארוכה ועשירה. מחירו 145 ₪.

הרצל 16, זכרון יעקב. טל: 04-6397982, נייד: 050-5346490/1 דוא"ל: [email protected]

 

חדשות